Sport

Trening sportowy, funkcjonalny oraz medyczny

Sport

Trening sportowy skierowany głównie dla osób zawodowo uprawiających sport jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i chcą profesjonalnie rozwijać się w swojej dyscyplinie pod okiem trenera fizjoterapeuty. Celem treningu sportowego jest udoskonalanie swoich umiejętności poprzez prawidłowe przygotowanie motoryczne, korektę wzorców ruchowych i naukę prawidłowych nawyków ruchowych związanych z daną dyscypliną sportu.

Trening funkcjonalny jest rodzajem treningu siłowego z wykorzystanie ciężaru ciała, a niekiedy praca na przyrządach i urządzeniach medycznych. Pod okiem fizjoterapeuty jest najlepszym narzędziem i formą profilaktyki zdrowia oraz inwestycją w swoje ciało na przyszłość.

Trening medyczny jest kontynuacją działań fizjoterapeutycznych, które zapoczątkujemy w naszej klinice. Skierowany jest dla osób, które chcą pracować nad sprawnością i trwałością wcześniejszych postępów pracy z fizjoterapeutą. Trening medyczny jest łącznikiem między zabiegami w gabinecie a salą ćwiczeń. Skierowany jest do osób borykających się z nawracającymi dolegliwościami ze strony narządu ruchu.

TOP