Nasi specjaliści

Sprawdź naszych specjalistów

prof. dr hab. n. med.
Jacek Kaczmarczyk

ortopeda, ortopeda dziecięcy, chirurg

Specjalizuje się w chirurgii kręgosłupa, leczeniu skolioz oraz endoprotezoplastyce biodra i kolana. Dodatkowo zajmuje się również diagnostyką i leczeniem deformacji stóp u dorosłych.

Swoją karierę ortopedyczną rozpoczynał jako ortopeda dziecięcy. Wykonał ponad 1300 operacji skolioz u dzieci i dorosłych oraz prawie 1700 operacji pierwotnych i rewizyjnych endoprotezoplastyk stawów.

Jako pierwszy w Polsce zastosował nowatorski implant międzykręgowy "Maverick" (endoproteza dysku). W 1986 roku odbył staż naukowy w Klinice Brughmann w Brukseli.
Odbył 2 letni staż naukowy w Klinice Saint Luc w Brukseli (1989-1990) oraz liczne staże naukowe w USA (Mineapolis Twin Cities Spine Center), Francji i Włoszech, Belgii i Holandii. Współpracuje z ośrodkami ortopedycznymi w Berlinie Charite oraz Unfall Krankenhaus Berlin).

Od ponad 30 lat zajmuje się głównie leczeniem bocznych skrzywień kręgosłupa u młodzieży jak i u dorosłych. Był autorem wprowadzenia w poznańskiej Klinice Ortopedycznej im. Wiktora Degi metody trójpłaszczyznowej korekcji operacyjnej skolioz.

lek. med. Ika Pankowska

lekarz medycyny estetycznej

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie www.psme.waw.pl. Jest to najbardziej renomowana, prestiżowa i jednocześnie pierwsza tego typu uczelnia w Polsce, gdzie swym doświadczeniem dzielą się specjaliści najlepszych uczelni z całej Europy.

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Członek Union Internationale de Medicine Esthetique.

Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Ambasador Marki Jalupro®.

Uczestnik licznych szkoleń, kongresów oraz warsztatów o tematyce Medycyny Estetycznej prowadzonych w Polsce i zagranicą. Praca z pacjentami i wykonywanie zabiegów są jej pasją.

mgr Emilia Rościszewska

fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener personalny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz certyfikowany terapeuta koncepcji Kaltenborn-Evjenth Internarional, metody McKenzie, Mulligan, Ackerman, FOI (Funktionelle Osteopathie und Integration). Akredytowany trener personalny oraz instruktor sportów siłowych EFIB, dyplomowany terapeuta medyczny wg. koncepcji Centrum Szkoleniowego BODYWORK®, uczestnik szkolenia DRY NEEDLING (igłoterapia sucha punktów spustowych).

Specjalizuje się w treningu medycznym. Terapeuta manualny z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i setkami zadowolonych pacjentów. W pracy ceni sobie indywidualne podejście, konsekwentne szukanie rozwiązań i ukierunkowanie na cel. Zawodowo zawsze głodna nowej wiedzy, którą nieustanie pogłębia w poszukiwaniu najlepszych metod terapeutycznych dla swoich pacjentów.

W życiu prywatnym stawia na rodzinę. Szczęśliwa matka dwójki dzieci Jasia i Hani. Interesuje się różnymi formami ruchowymi oraz zdrowym odżywianiem. Uwielbia podróże, te małe i te duże. Wolny czas spędza aktywnie uprawiając sport i dbają o zdrowy styl życia.

mgr Lidia Hamrol

fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Metod Neurorehabilitacyjnych. Terapeuta manualny. Certyfikowany terapeuta zasad funkcjonalnej oceny i terapii ruchu według koncepcji Thrist 4 Function. Uczestnik szkolenia DRY NEEDLING (igłoterapia sucha punktów spustowych) oraz licznych szkoleń z zakresu diagnostyki i terapii niemowląt i dzieci starszych. Dyplomowany terapeuta dzieci chorych na mukowiscydozę.
Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, urazowymi oraz rehabilitacją niemowląt i dzieci starszych. Koncentruje się na przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki i funkcjonalnej ocenie ruchu. Jest konsekwentna w dążeniu do wyznaczonych celów terapeutycznych. Dzięki licznym kursom i szkoleniom ma możliwość pomagać małym i dużym pacjentom.
W wolnym czasie lubi czytać książki i spędzać czas z rodziną. Jej pasją są wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje baterie do intensywnej pracy z pacjentami.

mgr Piotr Podgórny

fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener personalny

Absolwent kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalizacji fizjoterapia w sporcie. Certyfikowany terapeuta według koncepcji FDM (Fascial Disortion Model). Akredytowany trener personalny oraz instruktor sportów siłowych EFIB oraz instruktor narciarstwa. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i sportowej.

Terapeuta manualny, trener medyczny oraz trener personalny . W pracy z pacjentami skupia się na zmniejszaniu dolegliwości bólowych, polepszaniu ich funkcjonowania w codziennym życiu oraz przygotowaniu do aktywności fizycznej. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, sportowej, pourazowej i pooperacyjnej. Poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach stale pogłębia swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne.

W wolny czasie letnim aktywnie uprawia sporty wodne a w sezonie zimowym narciarstwo, które jest jego pasją. Kocha podróżować i poznawać różne zakątki świata oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Ceni sobie zdrowy i aktywny tryb życia.

mgr Rafał Milczyński

fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w sporcie. Absolwent szkolenia Kinesiology Taping zgodnie ze standardami K-Active Association. Rehabilitacja ortopedyczna, urazowa oraz sportowa to jego konik. Doświadczenie zawodowe już podczas studiów zdobywał w pracy ze sportowcami różnych dyscyplin.

Rafał to oaza spokoju i opanowania. Niezwykle ambitny a zarazem empatyczny. Swoją postawą motywuje podopiecznych do jeszcze większego wysiłku. W pracy z pacjentami skupia się na przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu, postawieniu diagnozy i dobraniu odpowiedniej terapii. Poprawa zdrowia oraz jakości życia pacjentów to jego główny cel w pracy fizjoterapeuty.

Jego drugą pasją zaraz po fizjoterapii jest koszykówka, w którą gra od najmłodszych lat dlatego doskonale rozumie sportowców, ich potrzeby oraz kontuzje na jakie są narażeni. Poza pracą czas wolny zawsze spędza aktywnie, lubi dobre kino oraz spotkania w gronie przyjaciół i rodziny.

TOP