Lekarze

Sprawdź naszych specjalistów

prof. dr hab. n. med.
Jacek Kaczmarczyk

ortopeda, ortopeda dziecięcy

Specjalizuje się w chirurgii kręgosłupa, leczeniu skolioz oraz endoprotezoplastyce biodra i kolana. Dodatkowo zajmuje się również diagnostyką i leczeniem deformacji stóp u dorosłych.

Swoją karierę ortopedyczną rozpoczynał jako ortopeda dziecięcy. Wykonał ponad 1300 operacji skolioz u dzieci i dorosłych oraz prawie 1700 operacji pierwotnych i rewizyjnych endoprotezoplastyk stawów.

Jako pierwszy w Polsce zastosował nowatorski implant międzykręgowy "Maverick" (endoproteza dysku). W 1986 roku odbył staż naukowy w Klinice Brughmann w Brukseli.
Odbył 2 letni staż naukowy w Klinice Saint Luc w Brukseli (1989-1990) oraz liczne staże naukowe w USA (Mineapolis Twin Cities Spine Center), Francji i Włoszech, Belgii i Holandii. Współpracuje z ośrodkami ortopedycznymi w Berlinie Charite oraz Unfall Krankenhaus Berlin).

Od ponad 30 lat zajmuje się głównie leczeniem bocznych skrzywień kręgosłupa u młodzieży jak i u dorosłych. Był autorem wprowadzenia w poznańskiej Klinice Ortopedycznej im. Wiktora Degi metody trójpłaszczyznowej korekcji operacyjnej skolioz.

dr n. med. Grzegorz Grund

neonatolog, pediatra

 • specjalizacja z zakresu neonatologii
 • specjalizacja z zakresu pediatrii
 • Nagroda Ministra Zdrowia
 • Studia Doktoranckie w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
 • Certyfikat wczesnej diagnostyki neurorozwojowej uszkodzeń układu nerwowego niemowląt wg. Vojty (wydany przez Internationale Vojta Gesellschaft e.V.)
 • NLS Provider Kurs wydany przez Europejską Radę Resuscytacji
 • Członek Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego
 • Ordynator Oddziału Noworodkowego w SP ZOZ im. Doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu
 • Współpraca z Oddziałem Noworodkowym w Grodzisku Wlkp. oraz Szpitalem Św. Rodziny w Poznaniu
  wizyty domowe w ramach Zespołu Wentylacji Mechanicznej w Domu Pacjenta

lek. med. Bartosz Ruszkowski

lekarz specjalista rehabilitacji medycznej

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu. Specjalizacja z zakresu Rehabilitacji Medycznej.
Lekarz niezwykle ceniący fizjoterapię jako dziedzinę medycyny stosowaną w profilaktyce oraz w powrocie do zdrowia zarówno przed jaki i po zabiegach operacyjnych, licznych chorób i schorzeń. Doskonały diagnosta. Kierownik-Koordynator Oddziału Rehabilitacyjnego SPZOZ w Wolsztynie. Certyfikowany Terapeuta metody McKenzie MDT czyli Mechanical Diagnosis & Therapy, systemu diagnostyczno-terapeutycznego. Dyplomowany Terapeuta Plaatsman Concept of Assassement, Treatment and Manipulation of Spine and Peripheral Joints. Mobilisation of the Nervous System. Ukończył szkolenie w zakresie stosowania toksyny botulinowej w leczeniu spastyczności u dorosłych.

Jego pasją jest sport, głównie tenis i siatkówka oraz sporty wodne. Zdrowy styl życia, dobre kino i nade wszystko spędzanie czasu z rodziną.

lek. med. Ika Pankowska

lekarz medycyny estetycznej

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie www.psme.waw.pl. Jest to najbardziej renomowana, prestiżowa i jednocześnie pierwsza tego typu uczelnia w Polsce, gdzie swym doświadczeniem dzielą się specjaliści najlepszych uczelni z całej Europy.

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Członek Union Internationale de Medicine Esthetique.

Członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Ambasador Marki Jalupro®.

Uczestnik licznych szkoleń, kongresów oraz warsztatów o tematyce Medycyny Estetycznej prowadzonych w Polsce i zagranicą. Praca z pacjentami i wykonywanie zabiegów są jej pasją.

TOP