Fizjoterapeuci

Sprawdź naszych specjalistów

mgr Joanna Trawińska-Piosik

fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT-Bobath Baby

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Wyjątkowy specjalista z dziedziny fizjoterapii dzieci i niemowląt. Certyfikowany Terapeuta NDT-Bobath Baby Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath. Praktykę zawodową zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Ośrodku Rehabilitacji Dziecięcej Zabajka w Złotowie, Poznańskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Poznaniu PozCeRo, Centrum Terapeutycznym UniqueCenter w Warszawie, licznych turnusach rehabilitacyjnych oraz prowadząc prywatną praktykę fizjoterapeutyczną.

Prywatnie szczęśliwa mama i miłośniczka zwierząt. Zawsze pozytywnie nastawiona do ludzi i empatyczna. Poza pasją zawodową uwielbia sporty zimowe i wodne oraz rodzinne wycieczki.

  • Kurs NDT – Bobath dla dzieci - zakończony tytułem certyfikowanego terapeuty NDT-Bobath
  • Kurs NDT-Bobath Baby
  • Kurs Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z łagodnymi zaburzeniami sensorycznymi i posturalno motorycznymi (zaburzenia mechanizmu antygrawitacyjnego)
  • Kurs Diagnoza i terapia neurorozwojowa niemowląt i dzieci z łagodnymi zaburzeniami neurologicznymi (warsztaty praktyczne)
  • Warsztaty NDT-Bobath "Dziecko wiotkie, terapia oddechowa"
  • Warsztaty NDT-Bobath "Asymetria u niemowląt - różnicowanie między asymetrią pochodzenia neurologicznego, a asymetrią ułożeniową, teoria i praktyka".
  • Warsztaty NDT-Bobath "Wczesna diagnoza i terapia niemowląt"
  • Warsztaty NDT-Bobath "Analiza ruchu niemowlęcia i małego dziecka"
  • Neurorozwojowe usprawnianie dzieci w wybranych jednostkach klinicznych - spastyczne postacie mózgowego porażenia dziecięcego"
  • Kurs terapii dzieci chorych na hemofilie
  • Kurs technik energizacji mięśni
  • Kurs kinesiologytaping
  • Szkolenie dotyczące: „Oceny, usprawniania i pielęgnowania dzieci zaburzonych neurologicznie w aspekcie metod neurofizjologicznych Vojty, Bobath-NDT, Peto”
  • Kurs Thera-Band Academy - ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band
  • Kurs Thera-Band Academy – wykorzystanie przyborów Thera-Band i Togu w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym oraz korekcji wad postawy
  • Szkolenie z zakresu terapii taktylnej
  • Szkolenie z zakresu integracji odruchów niemowlęcych
  • Szkolenia z zakresu komunikacji alternatywnej wg dr Smyczek i dr Grycman
  • Kurs masażu klasycznego z elementami fizjoterapii (fałd skórny Kiblera, poizometryczna relaksacja mięśni, masaż głęboki, terapia punktów spustowych)
  • Udział w XI konferencji naukowej Poznań 2008 organizowanej w ramach corocznych spotkań terapeutów NDT-Bobath
  • Udział w konferencji naukowo – szkoleniowej „Nowoczesne metody usprawniania narządu ruchu, neurofizjologia kliniczna, a terapia manualna”
  • Szkolenie z zakresu wychowania i rozwoju dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju
  • Kurs Diagnostyka metodą Prechtla ( Prechtl Method on the Qualitative Assessment of General Movements ) zakończony tytułem Certyfikowanego Diagnosty Metody Prechtla
  • Kurs "Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp
    u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg. Barbary Zukunft-Huber"

mgr Emilia Rościszewska

fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener medyczny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz certyfikowany terapeuta koncepcji Kaltenborn-Evjenth Internarional, metody McKenzie, Mulligan, Ackerman, FOI (Funktionelle Osteopathie und Integration). Akredytowany trener personalny oraz instruktor sportów siłowych EFIB, dyplomowany terapeuta medyczny wg. koncepcji Centrum Szkoleniowego BODYWORK®, uczestnik szkolenia DRY NEEDLING (igłoterapia sucha punktów spustowych).

Specjalizuje się w treningu medycznym. Terapeuta manualny z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i setkami zadowolonych pacjentów. W pracy ceni sobie indywidualne podejście, konsekwentne szukanie rozwiązań i ukierunkowanie na cel. Zawodowo zawsze głodna nowej wiedzy, którą nieustanie pogłębia w poszukiwaniu najlepszych metod terapeutycznych dla swoich pacjentów.

W życiu prywatnym stawia na rodzinę. Szczęśliwa matka dwójki dzieci Jasia i Hani. Interesuje się różnymi formami ruchowymi oraz zdrowym odżywianiem. Uwielbia podróże, te małe i te duże. Wolny czas spędza aktywnie uprawiając sport i dbają o zdrowy styl życia.

mgr Lidia Hamrol - Nijaka

fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta manualny

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Metod Neurorehabilitacyjnych. Terapeuta manualny. Certyfikowany terapeuta zasad funkcjonalnej oceny i terapii ruchu według koncepcji Thrist 4 Function. Uczestnik szkolenia DRY NEEDLING (igłoterapia sucha punktów spustowych) oraz licznych szkoleń z zakresu diagnostyki i terapii niemowląt i dzieci starszych. Dyplomowany terapeuta dzieci chorych na mukowiscydozę.
Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, urazowymi oraz rehabilitacją niemowląt i dzieci starszych. Koncentruje się na przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki i funkcjonalnej ocenie ruchu. Jest konsekwentna w dążeniu do wyznaczonych celów terapeutycznych. Dzięki licznym kursom i szkoleniom ma możliwość pomagać małym i dużym pacjentom.
W wolnym czasie lubi czytać książki i spędzać czas z rodziną. Jej pasją są wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje baterie do intensywnej pracy z pacjentami.

mgr Piotr Podgórny

fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener personalny

Absolwent kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalizacji fizjoterapia w sporcie. Certyfikowany terapeuta według koncepcji FDM (Fascial Disortion Model). Akredytowany trener personalny oraz instruktor sportów siłowych EFIB oraz instruktor narciarstwa. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i sportowej.

Terapeuta manualny, trener medyczny oraz trener personalny . W pracy z pacjentami skupia się na zmniejszaniu dolegliwości bólowych, polepszaniu ich funkcjonowania w codziennym życiu oraz przygotowaniu do aktywności fizycznej. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, sportowej, pourazowej i pooperacyjnej. Poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach stale pogłębia swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne.

W wolny czasie letnim aktywnie uprawia sporty wodne a w sezonie zimowym narciarstwo, które jest jego pasją. Kocha podróżować i poznawać różne zakątki świata oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Ceni sobie zdrowy i aktywny tryb życia.

mgr Rafał Milczyński

fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w sporcie. Absolwent szkolenia Kinesiology Taping zgodnie ze standardami K-Active Association. Rehabilitacja ortopedyczna, urazowa oraz sportowa to jego konik. Doświadczenie zawodowe już podczas studiów zdobywał w pracy ze sportowcami różnych dyscyplin.

Rafał to oaza spokoju i opanowania. Niezwykle ambitny a zarazem empatyczny. Swoją postawą motywuje podopiecznych do jeszcze większego wysiłku. W pracy z pacjentami skupia się na przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu, postawieniu diagnozy i dobraniu odpowiedniej terapii. Poprawa zdrowia oraz jakości życia pacjentów to jego główny cel w pracy fizjoterapeuty.

Jego drugą pasją zaraz po fizjoterapii jest koszykówka, w którą gra od najmłodszych lat dlatego doskonale rozumie sportowców, ich potrzeby oraz kontuzje na jakie są narażeni. Poza pracą czas wolny zawsze spędza aktywnie, lubi dobre kino oraz spotkania w gronie przyjaciół i rodziny.

mgr Natalia Kmiecik

fizjoterapeuta

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu o kierunku Fizjoterapia w pediatrii. Praktykę zawodową rozwija już od 2008 roku. W tym czasie uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach min. Neurorozwojowa Diagnostyka i Rehabilitacja Niemowląt i Dzieci Starszych, Rehabilitacja oddechowa u dzieci, Metoda ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne, Kurs masażu wg metodyki Holenderskiej Organizacji Shantalii VSD, Opieka i pielęgnacja a rozwój dziecka i wiele innych. Specjalizuje się w fizjoterapii dzieci z upośledzeniem intelektualnym min. z Autyzmem czy Zespołem Downa oraz w fizjoterapii neurologicznej i ortopedycznej. To właśnie w pracy z tak wymagającymi pacjentami odnalazła swoją ścieżkę zawodową i jednocześnie pasję. Jak sama mówi uwielbia swój zawód i kontakt z pacjentami, których zawsze motywuje do pełnego zaangażowania w proces rehabilitacyjny. Z siebie również daje zawsze 100%.

W swojej pracy wspomaga się pracą strukturalną min. mobilizacją tkanek miękkich, rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym czy terapią punktów spustowych. Zawsze skrupulatna i dokładna w ocenie pacjentów oraz w pełni zaangażowana w prowadzoną terapię. Swoją serdecznością, cierpliwością i uśmiechem zaskarbia sobie sympatię wśród pacjentów.

Prywatnie pasjonatka spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia być aktywna na świeżym powietrzu lubi biegać i ćwiczyć. W wolnym czasie sięga po literaturę faktu min. biografie sławnych ludzi oraz książki akcji. Lubi podróżować.

mgr Marlena Klemenczak

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Certyfikowana Terapeutka Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Uczestniczyła licznych szkoleń i wykładów o tematyce uroginekologii w fizjoterapii m.in.: Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej, kompleksowa terapia blizn, ultrasonografia w fizjoterapii zaburzeń dna miednicy, zastosowanie elektroterapii w leczeniu dysfunkcji dna miednicy, aktywność fizyczna kobiet w ciąży, rola fizjoterapeuty w walce z endometriozą i bolesnym miesiączkowaniem.

W pracy z całym zaangażowaniem wspiera swoje pacjentki na każdym etapie życia. Pomaga w walce m.in. z nietrzymaniem moczu, rozstępem mięśnia prostego brzucha, dolegliwościami bólowymi w obrębie miednicy, bolesnym miesiączkowaniem, endometriozą, blizną. Z jej pomocą łatwiej będzie przygotować się do porodu oraz wrócić do formy sprzed ciąży. Niezwykle empatyczna i życzliwa.

W wolnym czasie uwielbia chodzić po górach a zimą stawia na narciarstwo. Kocha podróżować i poznawać świat. W jej życiu nie mogłoby zabraknąć spotkań z przyjaciółmi.

mgr Joanna Dawiec

fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia o specjalności neurorehabilitacja oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna.

Od studiów związana z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, w której pracowała z dziećmi oraz młodzieżą (m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową) poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Uczestniczka wielu warsztatów, np. z masażu limfatycznego. Ukończyła kurs Terapii Neurotaktylnej, szkolenie RDI - Relationship Development Intervention - wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem. Pracowała, jako nauczyciel - terapeuta w przedszkolu terapeutycznym, gdzie zdobyła doświadczenie w pracy z dziećmi z wymaganiami rozwojowymi, takimi jak autyzm.
Potrafi nawiązać dobry kontakt zarówno z osobami starszymi, jak i z dziećmi. W pracy z pacjentem ceni indywidualność, empatyczne podejście oraz zrozumienie, co przekłada się na wyniki przeprowadzonej terapii.

Prywatnie szczęśliwa mama dwóch dziewczynek. Czas wolny spędza z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia podróżować oraz grać w planszówki.

mgr Paula Siejek

fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz studentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia
o specjalizacji ortopedycznej.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami pourazowymi, ortopedycznymi oraz w rehabilitacji kobiet w ciąży i po porodzie. Podczas indywidualnej praktyki fizjoterapeutycznej korzysta z wielu metod terapeutycznych w tym. terapii manualnej, Trigger Point Therapy, suchego igłowania, kinesiotapingu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z zaangażowaniem. Ambitna, radosna, emanująca pozytywną energią, stale poszerza swoje horyzonty i zdobywa nową wiedzę z dziedziny fizjoterapii. Z pasją oddaje się temu co robi a swoją postawą motywuje pacjentów do osiągania wyznaczonych celów terapeutycznych.

Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia. Wychodzi z założenia, że ważne jest dbanie o własne zdrowie i kondycję fizyczną.
W wolnym czasie intensywnie ćwiczy, uprawia sporty letnie i zimowe lubi dobrą książkę oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

mgr Joanna Jankowiak

fizjoterapeuta

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu na kierunku fizjoterapia oraz absolwentka Wielkopolskiej Szkoły Medycznej w Poznaniu.

Swoje doświadczenie zdobywała już w trakcie studiów odbywając praktyki kliniczne w NZOZ KRIOMEDICA w Poznaniu, SP ZOZ w Wolsztynie oraz w nadmorskich ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych. Ponadto, opiekując się pacjentami indywidualnie w warunkach domowych zdobyła doświadczenie w pracy z zaburzeniami neurologicznymi głównie po udarciach mózgu, z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, a także z Alzheimerem czy demencją. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie z pozytywnym nastawieniem ukierunkowanym na rezultaty prowadzonej terapii. Znając specyfikę pracy z pacjentem zawsze z empatią i spokojem wysłucha problemów, każdego chorego by później dobrać najefektywniejszą metodę terapeutyczną. Nastawiona na rozwój swych kompetencji zawodowych, z zaangażowaniem stale bierze udział w kursach i szkoleniach. Jej głównym zainteresowaniem jest holistyczna opieką okołoporodowa.

W wolnym czasie uwielbia spędzać czas na sportowo, a dzięki pływaniu łapie energię, na każdy kolejny dzień. Uwielbia podróżować oraz poznawać kulturę innych krajów

mgr Michał Myszkowski

fizjoterapeuta, instruktor Nordic Walking

Absolwent Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia o specjalizacji ortopedycznej. Specjalizuje się w pracy z pacjentami pourazowymi, ortopedycznymi, psychosomatycznymi, sportowcami oraz z pacjentami z bólami napięciowymi oraz migrenami. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej korzysta z wielu metod terapeutycznych w tym min.: TNM (terapia nerwowo mięśniowa), Terapii Manualnej, Tigger Point Therapy (terapia punktów spustowych) ,Dry Needling wg. FRSc (innowacyjna polska metoda suchego igłowania, której podstawą jest koncepcja Pięciu Układów Regulacyjnych FRSc Radosława Składowskiego), kinesiotapingu, MTG (masaż tkanek głębokich).

Mgr Michał Myszkowski do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i przede wszystkim z holistycznym podejściem.
W pracy z pacjentem nie skupia się wyłącznie na objawach bólowych, ale szuka jego źródła. Uważa, że dobry wywiad, diagnostyka na wysokim poziomie oraz patrzenie na pacjenta jako całość, a nie rozdzielanie go na poszczególne narządy i układy, może przynieść najbardziej optymalne i najlepsze efekty terapeutyczne.

Prywatnie pasjonat zdrowego stylu życia. Od najmłodszych lat uprawia wiele sportów takich jak piłka ręczna, sztuki walki, basen, bieganie dlatego doskonale rozumie sportowców i ich potrzeby. Uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, podróże i dobrą kuchnią z różnych stron świata.

mgr Adrian Krasnowski

fizjoterapeuta

Absolwent kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz kierunku sport na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uczestnik szkoleń z zakresu terapii manualnej w oparciu o model odkształceń powięziowych, masażu tkanek głębokich, Kinesiology Tapingu. Uczestnik konferencji z zakresu ortopedii i traumatologii, treningu medycznego i sportu.

Doświadczenie zdobywał m.in. w szpitalach klinicznych im. Wojskowej Akademii Medycznej oraz Centralnym Szpitalu Klinicznym CKD w Łodzi. Pracuje z pacjentami urazowymi, ortopedycznymi oraz pacjentami w stanach przewlekłych np. po przebytym udarze lub leczeniu onkologicznym. W swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim terapię manualną w koncepcji FDM oraz MTG. W zależności od potrzeb pacjenta terapię uzupełnia m. in. drenażem limfatycznym, pinopresurą, suchym igłowaniem lub terapią próżniową i narzędziową.

Podczas pierwszego kontaktu z pacjentem wnikliwie przeprowadza wywiad w oparciu o diagnostykę różnicową, aby znaleźć przyczynę dolegliwości. Wysłuchuje i obserwuje jakie symptomy zgłasza pacjent, aby celnie postawić diagnozę oraz w sposób kompleksowy zaplanować proces leczenia.

Pasję do fizjoterapii dzieli z ratownictwem wodnym, żeglugą oraz triathlonem.

mgr Magdalena Spychała

fizjoterapeuta

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu . Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach z zakresu fizjoterapii. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowo zdobywała m.in. w Szpitalu Powiatowym im. doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, gdzie pracowała z pacjentami po zabiegach chirurgicznych, ortopedycznych, ginekologicznych oraz z pacjentami neurologicznymi i onkologicznymi, a także z dziećmi.

Kocha swoją pracę! Jej najmłodszy pacjent miał 2 miesiące, a najstarszy 104 lata. Ambitna, pracowita i konsekwentna w dążeniu do wyznaczonych celów terapeutycznych. Dzięki swojemu zaangażowaniu motywuje pacjentów do osiągania coraz lepszej sprawności i wydolności bo: „Sukces pacjenta, to także mój sukces”.

Od wielu lat związana ze sportem począwszy od zajęć tanecznych, lekkoatletyki, aerobiku, fitnessu i zumby. Amatorsko zajmuje się pisaniem wierszy okolicznościowych ale tylko wtedy, gdy przyjdzie natchnienie. W czasie wolnym lubi poszerzać swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, a dla relaksu poczytać dobrą książkę lub obejrzeć film w kinie.

mgr Łukasz Kłos

fizjoterapeuta

Absolwent Wyższej Szkoły Terapii i Edukacji im. Prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu oraz studiów podyplomowych gdzie uzyskał tytuł Terapeuta Manualny Tkanek Miękkich. Ukończył kursy zakończone certyfikatem w zakresie Masażu Tkanek Głębokich w dwóch koncepcjach terapeutycznych - koncepcja Marcin Wytrążek organizowana przez Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii oraz - koncepcja Rafał Uryzaj organizowaną przez Centrum Szkoleń i Kursów z akredytacją Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF). Oprócz tego posiada Certyfikaty: Terapia Punktów Spustowych, An Extension Course in Structural Bodywork based on myofascial chains - poziom podstawowy i rozszerzony (John Smith), Terapia wisceralna (Marty Ryan), Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation (terapia narzędziowa), Terapia Dysfunkcji Powięziowych, Kurs Terapii Manualenj: Diagnostyka różnicowania i leczenie osteopatyczne w dysfunkcjach narządu ruchu. Ukończył warsztaty z klinicznej anatomii palpacyjnej szyi oraz barku, Pozytywne podejście do opieki- praca z osobą z demencją.

Swoje doświadczenie zdobył pracując jako fizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym, gdzie pracował z dziećmi i młodzieżą m.in. z MPD, Ośrodku Neurorehabilitacjnym jako kierownik działu neurologii, gdzie zajmował się rehabilitacją osób po udarach mózgu oraz ze stwardnieniem rozsianym. Techniki masażu doskonalił jako masażysta Hotel Remes oraz Pałac Wąsowo. Jego mocna strona to praca z pacjentem bólowym, gdzie może zastosować wyuczone narzędzia i zdolności do pracy z ciałem oraz pomagać Pacjentom poprzez zniwelowanie dolegliwości bólowych i poprawę ich komfortu życia. Pewnie czuje się również w geriatrii. Charakteryzuje się dużą empatią i wrażliwością na drugiego człowieka. Jest nastawiony na rozwój, ciągle stawia sobie nowe cele życiowe i zawodowe. W wolnej chwili lubi spędzać czas na siłowni oraz słuchać dobrej muzyki.

TOP