Fizjoterapeuci

Sprawdź naszych specjalistów

mgr Joanna Trawińska-Piosik

fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT-Bobath Baby

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Wyjątkowy specjalista z dziedziny fizjoterapii dzieci i niemowląt. Certyfikowany Terapeuta NDT-Bobath Baby Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath. Praktykę zawodową zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Ośrodku Rehabilitacji Dziecięcej Zabajka w Złotowie, Poznańskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii w Poznaniu PozCeRo, Centrum Terapeutycznym UniqueCenter w Warszawie, licznych turnusach rehabilitacyjnych oraz prowadząc prywatną praktykę fizjoterapeutyczną.

Prywatnie szczęśliwa mama i miłośniczka zwierząt. Zawsze pozytywnie nastawiona do ludzi i empatyczna. Poza pasją zawodową uwielbia sporty zimowe i wodne oraz rodzinne wycieczki.

 • Kurs NDT – Bobath dla dzieci - zakończony tytułem certyfikowanego terapeuty NDT-Bobath
 • Kurs NDT-Bobath Baby
 • Kurs Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z łagodnymi zaburzeniami sensorycznymi i posturalno motorycznymi (zaburzenia mechanizmu antygrawitacyjnego)
 • Kurs Diagnoza i terapia neurorozwojowa niemowląt i dzieci z łagodnymi zaburzeniami neurologicznymi (warsztaty praktyczne)
 • Warsztaty NDT-Bobath "Dziecko wiotkie, terapia oddechowa"
 • Warsztaty NDT-Bobath "Asymetria u niemowląt - różnicowanie między asymetrią pochodzenia neurologicznego, a asymetrią ułożeniową, teoria i praktyka".
 • Warsztaty NDT-Bobath "Wczesna diagnoza i terapia niemowląt"
 • Warsztaty NDT-Bobath "Analiza ruchu niemowlęcia i małego dziecka"
 • Neurorozwojowe usprawnianie dzieci w wybranych jednostkach klinicznych - spastyczne postacie mózgowego porażenia dziecięcego"
 • Kurs terapii dzieci chorych na hemofilie
 • Kurs technik energizacji mięśni
 • Kurs kinesiologytaping
 • Szkolenie dotyczące: „Oceny, usprawniania i pielęgnowania dzieci zaburzonych neurologicznie w aspekcie metod neurofizjologicznych Vojty, Bobath-NDT, Peto”
 • Kurs Thera-Band Academy - ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band
 • Kurs Thera-Band Academy – wykorzystanie przyborów Thera-Band i Togu w sensomotoryce, treningu funkcjonalnym oraz korekcji wad postawy
 • Szkolenie z zakresu terapii taktylnej
 • Szkolenie z zakresu integracji odruchów niemowlęcych
 • Szkolenia z zakresu komunikacji alternatywnej wg dr Smyczek i dr Grycman
 • Kurs masażu klasycznego z elementami fizjoterapii (fałd skórny Kiblera, poizometryczna relaksacja mięśni, masaż głęboki, terapia punktów spustowych)
 • Udział w XI konferencji naukowej Poznań 2008 organizowanej w ramach corocznych spotkań terapeutów NDT-Bobath
 • Udział w konferencji naukowo – szkoleniowej „Nowoczesne metody usprawniania narządu ruchu, neurofizjologia kliniczna, a terapia manualna”
 • Szkolenie z zakresu wychowania i rozwoju dzieci z zaburzeniami zachowania i rozwoju

mgr Magdalena Łaszcz

fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT-Bobath Baby

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, na kierunku fizjoterapia. Od ponad 12 lat pracuje z dziećmi. Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath Bobath Polskiego Stowarzyszenia NDT Bobath, diagnosta wg. metody Prechtla ( Prechtl Method on the Qualitative Assesment of General Movements ), certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, terapeuta Trójpłaszczyznowej Terapii Wad Stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg. Barbary Zukunft-Huber.

Niezwykle ambitna i kompetentna, zawsze otwarta na pogłębianie swojej wiedzy. Ścieżkę zawodową rozpoczęła od razu po studiach pracując z dziećmi z wadami genetycznymi w fizjoterapii neurologicznej niemowląt i dzieci w Przedszkolu Specjalistycznym „Bartek” w Poznaniu oraz w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym Emedea w Poznaniu. Ustawicznie zdobywana wiedza i certyfikaty licznych kursów oraz stale pogłębiane doświadczenie w pracy z małym pacjentem pozwoliły na otwarcie własnej praktyki fizjoterapeutycznej.
Choć praca z niemowlętami i dziećmi z niepełnosprawnością są jej wielka pasją, największą radość daje jej Rodzina i dom. Szczęśliwa mama i żona oraz opiekunka dwóch piesków przygarniętych ze schroniska. Empatia i szacunek nie tylko do ludzi są dla niej ważne zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
Wolny czas najchętniej spędza aktywnie w gronie rodziny głównie na długich wędrówkach po okolicach Wielkopolskiego Parku Narodowego lub na wspólnej grze w planszówki.

 • Kurs NDT-Bobath – dla dzieci - zakończony tytułem Certyfikowanego Terapeuty NDT Bobath
 • Kurs NDT-Bobath Baby
 • Kurs Diagnostyka metodą Prechtla ( Prechtl Method on the Qualitative Assessment
  of General Movements ) zakończony tytułem Certyfikowanego Diagnosty Metody Prechtla
 • Kurs “Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg. Barbary Zukunft-Huber”
 • Kurs Terapii Integracji Sensorycznej (I i II stopień ) – zakończony tytułem Certyfikowanego Terapeuty Integracji Sensorycznej Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej
 • Zaawansowany Kurs Kinesiotapingu K-Active Association E.V.
 • Kurs Kinesiotapingu „Plastrowanie Dynamiczne w Pediatrii zgodny ze standardami
  Kinesiology Taping Poland”
 • Terapia ręki III stopnia – rozwijający
 • Kurs “Grafomotoryka Dzieci. Diagnoza i Terapia”
 • Kurs doskonalący I-stopnia Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
 • Szkolnie “Innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny kształtowania prawidłowego wzorca chodu oraz wzorcowa pionizacja statyczna”
 • Szkolenie “Koncepcje neurofizjologiczne w usprawnianiu dzieci z deficytem neurologicznym – doświadczenia własne”
 • Szkolenie “Wykorzystanie kompresji jako regulacja napięcia posturalnego u dzieci”
 • Udział w konferencji naukowo-szkoleniowej “Nowoczesne metody usprawniania narządu ruchu, neurofizjologia kliniczna, a terapia manualna”
 • Udział w V konferencji naukowo-szkoleniowej “Wielkopolski Dzień Fizjoterapii - Rehabilitacja w Pediatrii”

mgr Emilia Rościszewska

fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener medyczny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz certyfikowany terapeuta koncepcji Kaltenborn-Evjenth Internarional, metody McKenzie, Mulligan, Ackerman, FOI (Funktionelle Osteopathie und Integration). Akredytowany trener personalny oraz instruktor sportów siłowych EFIB, dyplomowany terapeuta medyczny wg. koncepcji Centrum Szkoleniowego BODYWORK®, uczestnik szkolenia DRY NEEDLING (igłoterapia sucha punktów spustowych).

Specjalizuje się w treningu medycznym. Terapeuta manualny z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i setkami zadowolonych pacjentów. W pracy ceni sobie indywidualne podejście, konsekwentne szukanie rozwiązań i ukierunkowanie na cel. Zawodowo zawsze głodna nowej wiedzy, którą nieustanie pogłębia w poszukiwaniu najlepszych metod terapeutycznych dla swoich pacjentów.

W życiu prywatnym stawia na rodzinę. Szczęśliwa matka dwójki dzieci Jasia i Hani. Interesuje się różnymi formami ruchowymi oraz zdrowym odżywianiem. Uwielbia podróże, te małe i te duże. Wolny czas spędza aktywnie uprawiając sport i dbają o zdrowy styl życia.

mgr Lidia Hamrol - Nijaka

fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta manualny

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Metod Neurorehabilitacyjnych. Terapeuta manualny. Certyfikowany terapeuta zasad funkcjonalnej oceny i terapii ruchu według koncepcji Thrist 4 Function. Uczestnik szkolenia DRY NEEDLING (igłoterapia sucha punktów spustowych) oraz licznych szkoleń z zakresu diagnostyki i terapii niemowląt i dzieci starszych. Dyplomowany terapeuta dzieci chorych na mukowiscydozę.
Specjalizuje się w pracy z pacjentami ortopedycznymi, urazowymi oraz rehabilitacją niemowląt i dzieci starszych. Koncentruje się na przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki i funkcjonalnej ocenie ruchu. Jest konsekwentna w dążeniu do wyznaczonych celów terapeutycznych. Dzięki licznym kursom i szkoleniom ma możliwość pomagać małym i dużym pacjentom.
W wolnym czasie lubi czytać książki i spędzać czas z rodziną. Jej pasją są wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje baterie do intensywnej pracy z pacjentami.

mgr Piotr Podgórny

fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener personalny

Absolwent kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu o specjalizacji fizjoterapia w sporcie. Certyfikowany terapeuta według koncepcji FDM (Fascial Disortion Model). Akredytowany trener personalny oraz instruktor sportów siłowych EFIB oraz instruktor narciarstwa. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji z zakresu fizjoterapii ortopedycznej i sportowej.

Terapeuta manualny, trener medyczny oraz trener personalny . W pracy z pacjentami skupia się na zmniejszaniu dolegliwości bólowych, polepszaniu ich funkcjonowania w codziennym życiu oraz przygotowaniu do aktywności fizycznej. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, sportowej, pourazowej i pooperacyjnej. Poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach stale pogłębia swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne.

W wolny czasie letnim aktywnie uprawia sporty wodne a w sezonie zimowym narciarstwo, które jest jego pasją. Kocha podróżować i poznawać różne zakątki świata oraz spędzać czas z przyjaciółmi. Ceni sobie zdrowy i aktywny tryb życia.

mgr Rafał Milczyński

fizjoterapeuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w sporcie. Absolwent szkolenia Kinesiology Taping zgodnie ze standardami K-Active Association. Rehabilitacja ortopedyczna, urazowa oraz sportowa to jego konik. Doświadczenie zawodowe już podczas studiów zdobywał w pracy ze sportowcami różnych dyscyplin.

Rafał to oaza spokoju i opanowania. Niezwykle ambitny a zarazem empatyczny. Swoją postawą motywuje podopiecznych do jeszcze większego wysiłku. W pracy z pacjentami skupia się na przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu, postawieniu diagnozy i dobraniu odpowiedniej terapii. Poprawa zdrowia oraz jakości życia pacjentów to jego główny cel w pracy fizjoterapeuty.

Jego drugą pasją zaraz po fizjoterapii jest koszykówka, w którą gra od najmłodszych lat dlatego doskonale rozumie sportowców, ich potrzeby oraz kontuzje na jakie są narażeni. Poza pracą czas wolny zawsze spędza aktywnie, lubi dobre kino oraz spotkania w gronie przyjaciół i rodziny.

mgr Natalia Kmiecik

fizjoterapeuta

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu o kierunku Fizjoterapia w pediatrii. Praktykę zawodową rozwija już od 2008 roku. W tym czasie uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach min. Neurorozwojowa Diagnostyka i Rehabilitacja Niemowląt i Dzieci Starszych, Rehabilitacja oddechowa u dzieci, Metoda ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne, Kurs masażu wg metodyki Holenderskiej Organizacji Shantalii VSD, Opieka i pielęgnacja a rozwój dziecka i wiele innych. Specjalizuje się w fizjoterapii dzieci z upośledzeniem intelektualnym min. z Autyzmem czy Zespołem Downa oraz w fizjoterapii neurologicznej i ortopedycznej. To właśnie w pracy z tak wymagającymi pacjentami odnalazła swoją ścieżkę zawodową i jednocześnie pasję. Jak sama mówi uwielbia swój zawód i kontakt z pacjentami, których zawsze motywuje do pełnego zaangażowania w proces rehabilitacyjny. Z siebie również daje zawsze 100%.

W swojej pracy wspomaga się pracą strukturalną min. mobilizacją tkanek miękkich, rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym czy terapią punktów spustowych. Zawsze skrupulatna i dokładna w ocenie pacjentów oraz w pełni zaangażowana w prowadzoną terapię. Swoją serdecznością, cierpliwością i uśmiechem zaskarbia sobie sympatię wśród pacjentów.

Prywatnie pasjonatka spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Uwielbia być aktywna na świeżym powietrzu lubi biegać i ćwiczyć. W wolnym czasie sięga po literaturę faktu min. biografie sławnych ludzi oraz książki akcji. Lubi podróżować.

mgr Marlena Klemenczak

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu o specjalizacji Fizjoterapia ortopedyczna. Uczestniczka min. takich szkoleń jak kompleksowa terapia blizn, zastosowanie elektroterapii w leczeniu dysfunkcji dna miednicy, aktywność fizyczna kobiet w ciąży. Specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej. Skutecznie pomaga pacjentkom z problemem nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów miednicy mniejszej. Nieustannie pogłębia wiedzę z dziedziny uroginekologcznej aby zostać akredytowanym fizjoterapeutą Polskiego Towarzystwa Uro-Ginekologicznego (PTUG).

W pracy z całym zaangażowaniem wspiera swoje pacjentki na każdym etapie życia. W szczególności pomaga w walce z nietrzymaniem moczu, rozstępem mięśnia prostego brzucha, bolesnym miesiączkowaniem oraz dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i miednicy. Z jej pomocą łatwiej będzie przygotować się do porodu oraz wrócić do formy z przed ciąży. Niezwykle empatyczna i życzliwa.

W wolnym czasie uwielbia chodzić po górach a zimą stawia na narciarstwo. Kocha podróżować i poznawać świat. W jej życiu nie mogłoby zabraknąć spotkań z przyjaciółmi.

Paula Siejek

fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz studentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia
o specjalizacji ortopedycznej.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami pourazowymi, ortopedycznymi oraz w rehabilitacji kobiet w ciąży i po porodzie. Podczas indywidualnej praktyki fizjoterapeutycznej korzysta z wielu metod terapeutycznych w tym. terapii manualnej, Trigger Point Therapy, suchego igłowania, kinesiotapingu. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i z zaangażowaniem. Ambitna, radosna, emanująca pozytywną energią, stale poszerza swoje horyzonty i zdobywa nową wiedzę z dziedziny fizjoterapii. Z pasją oddaje się temu co robi a swoją postawą motywuje pacjentów do osiągania wyznaczonych celów terapeutycznych.

Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia. Wychodzi z założenia, że ważne jest dbanie o własne zdrowie i kondycję fizyczną.
W wolnym czasie intensywnie ćwiczy, uprawia sporty letnie i zimowe lubi dobrą książkę oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

mgr Joanna Jankowiak

fizjoterapeuta

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu na kierunku fizjoterapia oraz absolwentka Wielkopolskiej Szkoły Medycznej w Poznaniu.

Swoje doświadczenie zdobywała już w trakcie studiów odbywając praktyki kliniczne w NZOZ KRIOMEDICA w Poznaniu, SP ZOZ w Wolsztynie oraz w nadmorskich ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych. Ponadto, opiekując się pacjentami indywidualnie w warunkach domowych zdobyła doświadczenie w pracy z zaburzeniami neurologicznymi głównie po udarciach mózgu, z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, a także z Alzheimerem czy demencją. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie z pozytywnym nastawieniem ukierunkowanym na rezultaty prowadzonej terapii. Znając specyfikę pracy z pacjentem zawsze z empatią i spokojem wysłucha problemów, każdego chorego by później dobrać najefektywniejszą metodę terapeutyczną. Nastawiona na rozwój swych kompetencji zawodowych, z zaangażowaniem stale bierze udział w kursach i szkoleniach. Jej głównym zainteresowaniem jest holistyczna opieką okołoporodowa.

W wolnym czasie uwielbia spędzać czas na sportowo, a dzięki pływaniu łapie energię, na każdy kolejny dzień. Uwielbia podróżować oraz poznawać kulturę innych krajów

TOP