7 powodów, dla których potrzebujesz trenera personalnego

Chodzisz na siłownię ale nie widzisz efektów i ciężko Ci się zmotywować? Zmagasz się z kontuzją od dłuższego czasu, a porady z internetu nie pomagają? Może pora, aby zastanowić się nad ćwiczeniami z trenerem personalnym? Poniżej 7 powodów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

  1. Nie wiesz, jak wyjść z kontuzji, ponieważ to prawdopodobnie Twój pierwszy raz i nie widzisz rozwiązania. W zasadzie nie wiesz, czy jest możliwy pełny powrót do zdrowia.  To normalne, bo trudno podjąć decyzję, której skutki będą olbrzymie dla naszego zdrowia, a to potęguje problem. W tym momencie szczególnie potrzebujemy kogoś, kto przerabia podobne przypadki kilka razy dziennie.
  2. Nie wiesz, jak duży masz problem, dopóki ktoś Ci tego nie pokaże. Nie bagatelizuj problemu, teraz może nie boleć, ale co będzie za 5, 10, 15, 20 lat? Dzisiejsze, drobne ograniczenia, mogą w przyszłości całkowicie wykluczyć pewne aktywności. Przykurcze mięśniowe, ograniczona ruchomość w stawie, brak siły mięśniowej, to tylko kilka typowych problemów, z którymi trzeba będzie sobie poradzić. Niestety siedzący tryb życia czy noszenie ciężkich rzeczy sprawia, że te problemy występują również u osób, które nigdy kontuzji nie miały.
  3. Pracujesz zgodnie z planem, a nie przypadkiem. Wiele osób przychodzi na trening po czym wybiera urządzenie, które najbardziej mu się podoba lub ćwiczy tylko to, co dobrze wychodzi.
  4. Nie potrafisz wyłapać błędów ruchowych podczas ćwiczeń. Nawet patrząc w lustro jest to trudne. Niestety błędne wykonywanie ćwiczeń jest gorsze niż niewykonywanie ich nawet wcale. Szczególnie wracając do ruchu po kontuzji, każdy ruch powinien być wykonywany prawidłowo.
  5. Marnujesz czas na przerwy, pogaduchy, opowiastki o powrotach do treningów. Trening jest od tego, aby zrealizować swój cel, wziąć prysznic i poczuć napływ endorfin. Trenując pod opieką trenera personalnego nie będziesz się rozpraszać.
  6. Nie zmotywujesz się samodzielnie tak, jak zrobi to trener personalny. Nic bardziej nie przyciąga na siłownię niż umówienie się na konkretną godzinę, dotrzymanie obietnicy trenerowi, a zarazem sobie.
  7. Wspólnie wyznaczacie cel, a trener monitoruje, zapisuje i analizuje postępy. Wspiera Cię w drodze. Masz dokładny dziennik postępów, dokładną analizę tego, jak przebiega progres od stanu obecnego, do maksymalnej sprawności, a potem realizacji kolejnych celów sprawnościowych, sportowych albo tych związanych z dobrym samopoczuciem.

Zarejestruj się i zacznij trenować profesjonalnie: https://klinikarosmed.pl/rejestracja-online/

 

TOP