4 korzyści, które zapewni Ci masaż

Masaż zazwyczaj kojarzymy z poczuciem ulgi i relaksu, jednak to uczucie wywoływane jest dzięki skomplikowanemu procesowi, który niesie za sobą wiele korzyści dla Twojego organizmu.

Dowiedz się, jakie korzyści daje masaż Twojemu organizmowi:

1. Poprawia metabolizm

Poprzez masowanie tkanek, masażysta oddziałuje w bezpośredni sposób na umieszczone w nich zakończenia nerwowe, co stymuluje przewodnictwo nerwowe.

Dzięki temu, poprawia się ukrwienie Twojego organizmu, co ma pozytywny wpływ na wszystkie procesy metaboliczne zachodzące w Tobie.

2. Korzystnie wpływa na pracę serca, nerek i płuc

Masaż wpływa pozytywnie na Twój układ nerwowy, który poprzez odruchy i czynności koordynacyjne kory mózgowej wpływa na wszystkie narządy i układy twojego organizmu.

Bodźcie, które są przenoszone do mózgu przez włókna nerwowe, powodują szybszą i sprawną pracę narządów ludzkiego ciała.

3. Redukuje stres

Masaż ma niebagatelne znaczenie dla Twojego układu nerwowego.

Nie tylko zmniejszy napięcie mięśniowo-nerwowe, ale także uwolni endorfiny, które wprawią Cię w dobry nastrój, automatycznie przynosząc ulgę i rozluźnienie. Masaż zwiększy także możliwości regeneracyjne Twojego organizmu.

4. Pozytywnie oddziałuje na układ kostny

Jeśli systematycznie korzystasz z masażu, to Twoje kości są gęstsze oraz mają większy ciężar i objętość. Twoje stawy stają się bardziej ruchliwe, a wzmocnieniu ulegają także wiązadła okołostawowe.

Masaż usuwa zmiany kostne czyli zwapnienia, doskonale odżywia tkankę chrzęstną i zapobiega zwyrodnieniom. Dzięki przeciwdziałaniu przeciążeniom, zmniejszy się Twoja podatność na kontuzje.

Zarejestruj się online: https://klinikarosmed.pl/rejestracja-online/

TOP