3 bariery, które blokują Cię przed uprawianiem sportu

Moda na uprawianie sportu w Polsce jest coraz większa. W cieplejsze dni,  parki, lasy i inne tereny rekreacyjne zapełniają się biegaczami czy rowerzystami, a siłownie kluby fitness wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiele osób chce zacząć, ale ma też różne obawy. Poniżej staramy się rozwiać 3 najczęstsze i zachęcić Was do ruchu!

I. Dla wielu osób, zwłaszcza kobiet źródłem wstydu, który blokuje przed uprawianiem sportu są ubrania sportowe podkreślające intymne części ciała. Zdajemy sobie sprawę, że dojście do samoakceptacji wymaga pracy nad sobą ale pamiętajcie, że nie jesteście sami. Nasz trener personalny pomoże Wam przełamać wszelkie bariery i doda pewności siebie.

II. Spora grupa ludzi ma wątpliwości z powodu wstydu i strachu przed wyśmianiem. Obawiają się, że gdy dołączą do nowej grupy treningowej, spotkają się z nieprzyjemnościami ze strony innych osób. Kompleksy i obawa przed oceną innych są często czynnikiem powstrzymującym przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Pamiętajcie jednak, że każdy kiedyś zaczynał i to co jest dla Was powodem wstydu, dla osób z większym stażem w grupie nie jest niczym nowym! Nikt się nie będzie z Was śmiał, wręcz przeciwnie, każdy będzie chętny do pomocy i wsparcia, abyś czuł/czuła się dobrze w nowej grupie.

III. Dla innych krępujące okazują się ćwiczenia na świeżym powietrzu. Obawiają się spojrzeń ludzi i negatywnej oceny. Ale spójrz na to z innej strony! Czy ludzie, którzy całe życie stoją pod knajpą, pijąc piwo, w ogóle się tym przejmują? Dlaczego Ty miałbyś się wstydzić, że chcesz zrobić coś dobrego dla siebie?

Najtrudniejsze jest zrobienie pierwszego kroku i wyjście z domu, ale gdy maksymalnie skupisz się na zajęciach, to przestaniesz myśleć o tym, jak wyglądasz. Przełamując swoje lęki, wchodzimy na drogę samoakceptacji. W końcu to Twoje ciało i nie powinieneś chować się z nim w domu.

Zarejestruj się na trening i zostaw bariery i ograniczenia za sobą: REJESTRACJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *